Antrepo Rampası

ileadmin

Antrepo Rampası

Antrepo rampası, yoğun yükleme boşaltma işlemlerinin yapıldığı hangarlar, depolar, endüstriyel işletmeler, ticari tesisler vb. alanlarda farklı kasa seviyelerine sahip araçlarla çalışabilme imkanı sağlayan sistemlerdir.

Antrepo rampaları, depo ile yüklenecek araç arasında köprü işlevi görür. Sıfır konumundan aşağı ve yukarı hareket etme kabiliyeti bulunan elektro-hidrolik sistemli ürünler her türlü tonaja uygun olarak da üretilebilmektedir.

Antrepo rampalarıyla iş alanlarında enerji tasarrufu sağlanır, iş verimliliği artar, yükleme ve boşaltmaya ayrılan zaman minimuma iner.

Ürünlerin alanı dış etkilerden koruma, ısı yalıtımına katkıda bulunma gibi nitelikleri de mevcuttur. Bina inşaatından önce monte edildiği gibi, gerekirse inşaattan sonra da ürünlerin montajı yapılabilir. Doğru rampa yatağı oluşturabilmek, ürünü işlevsel ve etkin kullanabilmek adına önemlidir.

Üründe çelik profil, kaymayı engelleyici çelik plaka, kontrol ünitesi, dil, tampon, silindir, bağlantı ayakları, kaynak noktaları, takoz gibi donanımlar bulunur, farklı renk seçenekleri vardır. Ani düşmelere karşı kilitleme sistemi güvenlik sağlar. Mevcut emniyet sistemi sayesinde iş alanlarında gönül rahatlığı ile kullanıma imkan tanır.

Alçalma ve yükselme hareketleri standartlara göre ayarlanır. Tır yükleme rampası, menteşeli, seyyar, teleskopik gibi farklı seçenekleri bulunan ürünün hangisinin tercih edileceği kullanım alanı, kullanım sıklığı, alanın boyutları gibi etkenler göz önünde bulundurularak belirlenir.

Her bütçeye uygun modeller, iş yaşamında pratik kullanımlar sağladığı gibi konforlu ve güvenli olması nedenleriyle de tercih sebebidir.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın